Apple iPhone SE (2022)
Apple iPhone SE (2022)
Изключително усъвършенстван
смартфон в малка опаковка. С 5G и страхотна
цена.
Apple iPhone SE е изключително популярен избор
благодарение на емблематичния си дизайн,
изключителната си производителност и достъпната си цена. Независимо дали става
дума за потребители с по-стари iPhone-и или за
съвсем нови клиенти, които най-накрая искат
да изпитат какво може iPhone. И това със
сигурност не е малко. В допълнение към
чудесната свързаност с цялата екосистема
от други продукти на Apple получаваш
усъвършенствана камера, достъп до 5G мобилни
мрежи, изключително сигурна iOS, безжично
зареждане и достъп до множество
приложения.
4,7-инчов мултитъч дисплей с True Tone Новият iPhone SE е оборудван с 4,7-инчов Retina HD дисплей, който предлага 1334×750 пиксела с резолюция 326 пиксела на инч. Основните предимства включват широка цветова гама, поддръжка на автоматична цветова температура True Tone, максимална яркост от 625 нита и зашеметяващо контрастно съотношение 1400:1. Освен това iPhone SE е толкова издръжлив, колкото и красив. Конструкцията му е от аерокосмически алуминий и специално стъкло отпред и отзад. То е от същото издръжливо стъкло като това на iPhone 13. Телефонът разполага и със сертификат IP67 за повишена устойчивост на вода и прах.
Apple iPhone SE ще предлага камера с Deep Fusion Въпреки че изглеждаше почти невъзможно, iPhone SE получи усъвършенствана 12Mpx камера с бленда f/1.8. С помощта на усъвършенствания чип A15 Bionic ще се възползвате от предимствата на софтуерните оптимизации, включително Smart HDR 4, Photo Styles, Deep Fusion и Portrait Mode. Например функцията Deep Fusion, представена в iPhone 13 Pro и iPhone 13, прави няколко снимки, преди да започнете да снимате, и една по-дълга експозиция при различни настройки на затвора. След това автоматично сканира тези изображения, избира най-добрата комбинация и ги композира за постигане на най-добра рязкост. Deep Fusion използва пълноценно усъвършенствано машинно обучение за обработка на отделните пиксели и оптимизиране на текстурата, детайлите и шума във всяка част на снимката. Резултатите са, с една дума, фантастични.
Снимайте приятни за окото клипове Apple iPhone SE вече може да снима страхотни видеоклипове с оптична стабилизация на изображението. Разбира се, можете да записвате в 4K резолюция при до 60 кадъра в секунда. Във Full HD можете да се наслаждавате и на забавени видеоклипове със скорост до 240 кадъра в секунда. Това е толкова интензивна изчислителна задача, че дори чипът Apple A15 Bionic се изпотява.
отпечатване на пръст за отключване на
iPhone SE
Легендарният бутон за десктоп все още е част от новия iPhone SE. Освен за връщане към
началния екран, тя се използва за сигурно
отключване или за плащане с Apple Pay.
Мобилната мрежа е по-бърза от
WiFi
Разбира се, iPhone SE има интегрирана поддръжка
за 5 мобилни мрежи. поколение, за което Apple
използва собствен чип с ниска консумация на
енергия. Това поставя технологията изцяло
под негов контрол. Интересна функция е Smart
Data Mode с автоматично превключване между
подходящи мрежи.
Мощен 6-ядрен процесор с 4-ядрена
графика
Apple A15 Bionic е най-бързият чип,
използван в смартфоните. Това е
свръхбърз чип , произведен по 5 nm
технология, състоящ се от 2 мощни и 4 ефективни изчислителни ядра. Те са
придружени от значително по-мощен невронен
двигател. А 4-ядрените графики са с до 50%
по-мощни от всички конкурентни чипове.
Мобилен телефон Apple iPhone SE има повече от
достатъчно мощност.
Недостатъчна батерия
Телефонът има вградена мощна
литиево-йонна батерия. Батерията
издържа до 15 часа възпроизвеждане на видео
и до 50 часа възпроизвеждане на звук, когато
е заредена.
В допълнение към стандартното кабелно
зареждане можете да използвате и
безжично Qi зарежданеза зареждане
на батерията. Телефонът поддържа и
бързо зареждане, като се зарежда
до 50% за около 30 минути с помощта на 20W или
по-мощен адаптер (не е включен в комплекта).
Спецификации:
Система за работа
Показване
Чип
Камера
Предна камера
Видеозапис
Идентификатор на докосване
Мобилни и безжични интерфейси
5G (под 6 GHz) с технология MIMO 2×24
Позициониране
Аудио възпроизвеждане
Видео възпроизвеждане
Сензори
SIM карта
Захранване и батерии
Слухови апарати
Поддръжка на прикачени файлове към
имейлиПоказани типове документи
Устойчивост на разливи, вода и прах
Размери: 138,4×67,3×7,3 мм
| Операционна система | |
| Операционна система | iOS |
|---|---|
| Дисплей | |
| Диагонал на дисплея | 4,7 " |
| Резолюция на дисплея | 1334x750 |
| Технология на дисплея | IPS |
| Памет | |
| Вградена памет | 64 GB |
| Оперативна памет | 3 GB |
| Слот за карта с памет | Не |
| Захранване и батерия | |
| Системен конектор | Lightning |
| Безжично зареждане | да вградено |
| Поддръжка на OTG USB | Не |
| Комуникация | |
| Поддържа две SIM карти | Да |
| NFC | Да |
| Аудио 3,5 мм жак | Не |
| GPS за навигация | Да |
| Поддържани мрежи | 5G, 4G, 3G |
| Конструкция, материал и цвят | |
| Повишена издръжливост на телефона | Да |
| Клавиатура с бутони | не |
| Шаси | алуминий |
| Цвят | бял |
| Размер и тегло | |
| Размер височина | 138 мм |
| Размери ширина | 67 мм |
| Размер дълбочина | 7 мм |
| Тегло | 144 г |
| Други | |
| Моделна серия | Apple iPhone SE (2022) |